Baby Food diet- Szczupłe ciało na jedzeniu dla dzieci

 „Baby food diet”, czyli dieta słoiczkowa stała się fenomenem, opiera się na nieskomplikowanych zasadach. Po prostu zastępujemy zwyczajne posiłki daniami ze słoiczka i tylko raz dziennie możemy sobie pozwolić na tradycyjne danie, na przykład obiad lub kolację. Rzecz jasna musi być to danie zdrowe i niskokaloryczne. Przyjmuję się, że autorem diety jest Tracy Anderson.

Co możemy jeść?

Jak już wiesz wszystko co jest produkowane w słoiczkach dla dzieci, są to więc pure z owoców, warzyw i mięs. (Nie licz  na wysublimowane smaki bo możliwości są  mocno ograniczone). Stosując dietę słoiczkową musisz mieć naprawdę silną wolę, przecież nie możesz zjeść nic normalnego, czekają Cię głównie dania dla dzieci które niekoniecznie muszą Ci smakować, nie mówiąc już o możliwych problemach gastrologicznych gdyż organizm może nie być przygotowany na tak drastyczną zmianę.

Czy to działa?

Dieta niemowląt zyskuję mocno na popularności i rzeczywiście może pomóc w schudnięciu ale tylko na krótką metę. Bowiem zastąpienie kilku standardowych posiłków, słoikami z żywnością dla niemowląt prawdopodobnie obniży ilość kalorii które spożywasz, ale tak jak dziecko, nie minie wiele czasu a znów wrócisz do normalnej żywności, warto też zaznaczyć, że taka dieta może spowodować braki wielu ważnych wartości odżywczych co może odbić się na zdrowiu.

 

Podsumowanie:

Dieta słoiczkowa to  dość proste i szybkie rozwiązanie nie tracimy przecież czasu na gotowanie, posiłki są malutkie i mało kaloryczne jednakże sposób żywienia niemowlaka jest inny niż dorosłej osoby, taka dieta bowiem nie dostarcza błonnika i wielu innych wartości odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania, problemem może być również wieczny głód gdyż taki słoiczek nie zaspokoi naszego apetytu, kolejnym istotnym faktem może być nie przyzwyczajenie naszego organizmu do takich dań powrót do normalnej diety, może nabawić nas problemów gastronomicznych.

Właściwą drogą do utraty wagi i utrzymania jej jest znalezienie zdrowego planu żywienia, który można stosować do końca życia 🙂 Słoiczki dla dzieci zostawmy dla niemowlaków 🙂

 

 

Skomentuj