Dieta Ketogeniczna- Spal jak najszybciej kilogramy

Dieta ketogeniczna- ciężka, ale niesamowicie skuteczna metoda, stosując ją można osiągnąć wspaniałe efekty spalając całą masę tłuszczu, nawet z najtrudniejszych miejsc (np. dolnej części brzucha), opiera się  na ograniczeniu  węglowodanów do minimalnej ilości w ciągu dnia, tak aby tłuszcze stanowiły około 85%  podaży energii, zaś reszta pochodziła z węglowodanów i białek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dlaczego  ten sposób odżywiania jest tak skuteczny w odchudzaniu skoro 1gram tłuszczu to aż 9 kcal? Ponieważ przy takim sposobie odżywiania dochodzi do KETOZY-jest to proces w którym organizm zaczyna czerpać energię z tłuszczów, a nie węglowodanów dzięki czemu nagromadzone zapasy tłuszczu w organizmie są efektywnie spalane.
W zwyczajnej diecie organizm spala najpierw węglowodany dostarczone z pożywienia oraz zapasy glikogenu to jest pierwsze źródło energii, drugim jest dopiero tłuszcz, w diecie Ketogenicznej węglowodany nie są dostarczane i zapas glikogenu jest zerowy dzięki czemu organizm spala jedynie nagromadzony tłuszcz.

 

Składnikami diety są:

– tłuste mięso, tłuste, dzikie ryby

– jajka  i tłusty, surowy nabiał )

– zdrowe, surowe tłuszcze (produkty kokosowe, oliwa z oliwek i oliwki, awokado, tłuszcz gęsi/kaczy, smalec, łój, przy czym tłuszczu zwierzęcego zdecydowanie więcej niż roślinnego)

– orzechy i pestki

– zielone warzywa (przede wszystkim warzywa liściaste)

 

Powinniśmy odrzucić: chleb, ryż, makaron, cukry, mleko, kukurydza, warzywa skrobiowe i warzywa strączkowe

W trakcie diety należy zadbać o odpowiednią suplementację taką jak:

  • kwasy omega 3
  • Wapń,potas, magnez
  • Witaminy

Jak to wszystko wygląda w praktyce

Odpowiedź jest bardzo prosta, odrzucając węglowodany nie zostaję nam zbyt wiele jedzenia, które możemy spożywać, dlatego jadłospis jest bardzo monotonny, a także mały, przecież by pozbywać się zbędnych kilogramów musimy spożywać mniej kalorii niż nasze dzienne zapotrzebowanie, a nie jest to proste bo 1g tłuszczu to aż 9 kcal.  Posiłki więc zazwyczaj są bardzo proste i niewielkie, np.

  • I posiłek: 3 jajka
  • II posiłek: Kiełbasa
  • III posiłek: Tłusta rybka
  • IV posiłek: Pierś z kurczaka, serek
  • V posiłek: Twaróg chudy, awokado

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podsumowanie:

Dieta ketogeniczna jest rygorystyczna , podczas pierwszych dwóch tygodni organizm przerzuca się z typowych źródeł energii na tłuszcz zmagazynowany w organizmie, następnie następuję intensywne jego spalanie  z całego ciała, ten sposób odżywiania daję świetne efekty, nie jest prosty lecz dla wyników warto spróbować, należy też pamiętać, że nie można się wyłamać choćby na jeden posiłek gdyż cała robota pójdzie na marne, organizm musi wiedzieć, iż w chwili obecnej jedynym źródłem energii jest tłuszcz i  że  tylko i wyłącznie on musi być zamieniany na energię, w ten sposób pozbędziemy się kilkunastu zbędnych kilogramów z naszego życia! Jeśli zaś, wyłamiemy się choćby raz Ketoza nie będzie mogła prawidłowo zachodzić 🙂

Skomentuj