Jaką dietę na odchudzanie wybrać?

Elementem odchudzania jest dieta, czyli model odżywiania który ma na celu przybliżyć nas do osiągnięcia wybranego efektu, zrzuceniu kilogramów  bądź nabrania na masie mięśniowej,  by osiągnąć pierwszy cel nasz bilans kaloryczny musi być ujemny oznacza to, że jeśli spalamy dziennie 2000 kcal potrzebujemy diety która dostarczy nam mniej niż wyżej wymieniona ilość, można zrobić to na dwa sposoby, albo dorzucić ruch fizyczny dzięki czemu nasze zapotrzebowanie na energię się zwiększy i będzie np. na poziomie 2500 kcal, bądź zastosować niskokaloryczną dietę.

Aby osiągnąć jak najlepsze efekty należy stosować dietę, a również trening, przy czym jak zawsze wspominam i dieta i trening może być naprawdę przyjemna.

Diet na odchudzanie jest cała masa w internecie, warto jednak zaznaczyć że warto skorzystać z wiedzy eksperta który dobierze nasz sposób odżywiania pod nasz tryb życia, jednak gdy sami chcemy dobrać dietę należy kierować się kilkoma radami:

 

 

  • Dieta powinna być zbilansowana oznacza to, że musisz dostarczać do organizmu odpowiednich wartości odżywczych, np. błonniku, białka, witamin (warto skorzystać z suplementów które uzupełnią te braki),
  • Regularne spożywanie 5 posiłków o stałych porach, małych objętościowo,
  • Ostatni posiłek spożywać 2-3 h przed snem,
  • Ograniczenie cukrów prostych, czyli wszelkich słodyczy,
  • Odrzucić wszelkie fast foody,
  • Regularnie obserwować swój organizm, należy bowiem pamiętać, że każdy z nas jest inny, posiadamy różnego rodzaju alergie swoje ulubione potrawy i te znienawidzone, ważne jest również to iż nie każdy organizm reaguje tak samo dlatego jedna dieta może działać  na naszą przyjaciółkę, a na nas już nie, dlatego trzeba śledzić własne efekty by móc korygować wszelkie problemy.

 

Są to podstawowe rady którymi należy się kierować przy doborze odpowiedniej diety, a teraz diety które osobiście polecamy:

  1. Dieta ketogeniczna- jest to dieta którą osobiście sama stosowałam schudłam przy niej kilkanaście kilo, jest to ciężki rodzaj diety, ale niesamowicie skuteczny, więcej dowiesz się stąd:
  2.  Dieta Dash– dostarcza ok. 1600 kcal dziennie z warzyw, owoców, produktów zbożowych i chudego nabiału, więcej tutaj:
  3. Dieta od dietetyka-  każdy funkcjonuję inaczej, dlatego warto zadbać o kontrolę dietetyka który w razie problemów skoryguję nasz sposób odżywiania.

Skomentuj