Kroplówka na odchudzanie?

Nowym trendem który pojawił się w Stanach Zjednoczonych jest ekstremalne odchudzanie za pomocą kroplówki, ma nas to oczyścić  i sprawić, że sporo schudniemy bez wysiłku. Jak jest naprawdę? Sprawdzamy.

dieta kroplowkowa

 

Kroplówkę stosuję się w przypadku gdy pacjent nie jest w stanie przyjąć pożywienia w tradycyjny sposób, powody tego mogą być tego różne, zazwyczaj jednak jest to związane z chorobą bądź operacją. W takim przypadku, dożylnie dostarcza się substancji niezbędnych do życia, dzięki temu pacjent mimo np. śpiączki jest w stanie przeżyć.

Gdzie tu odchudzanie?

Zastosowanie kroplówki  wydaję się dość dziwną metodą w odchudzaniu, bo gdzie w tym wszystkim jakiś złoty sposób na szczupłą sylwetkę? Całą swoją popularność żywienie parenteralne w redukcji wagi  zyskało dzięki nie robieniu… nie robieniu zupełnie niczego. Naszym jedynym zadaniem w diecie kroplówkowej (nazwa własna) jest położenie się w specjalnej klinice, w której przez okres  5-14 dni jesteśmy żywieni specjalnymi substancjami za pomocą kroplówki.
Takie przygotowane wlewy mają tylko 500-600 kalorii i są przepełnione witaminami, białkiem, węglowodanami, minerałami itp.

Jakie rezultaty?

Efekty zaraz po, mogą wydać się świetne bowiem niejedna osoba korzystająca z kroplówki widzi że po okresie 3-5 dni  waga spada,  jednak w wielu  przypadkach jest to spowodowane oczyszczeniem się jelit,
w sytuacji gdy osoba wraca do normalnego odżywiania waga powraca do starego poziomu.

 

odzywiania pozajelitowe

Zastosowanie w Polsce

W Polsce kroplówka bardzo rzadko jest wykorzystywane w inny niż tradycyjny sposób, jednak mimo bardzo niskiej popularności stosowane są u nas tzw. wlewy dożylne witaminowe, ich celem jest:

  • uzupełnienie brakujących witamin, minerałów i mikroelementów,
  • regeneracja po wzmożonym wysiłku,
  • wzmocnienie w przypadku braku energii,

Możemy również zgłosić się do tzw. pogotowia kacowego,  kiedy to po intensywnej imprezie musimy szybko postawić się na nogi. (takie usługi są prowadzone jedynie w Warszawie).

 

 

Podsumowanie

Zastosowanie kroplówki jako metody na odchudzanie nie jest magicznym sposobem na szczupłą sylwetkę,  ale może być ciekawą alternatywną w przypadku niedoborów witamin z diety.
Mimo wszystko nie polecamy takiego trybu, lepiej jest zadbać o zbilansowane i zdrowe odżywianie, zaś kroplówkę zostawić dla osób rzeczywiście jej potrzebujących.

 

Skomentuj