Odchudzanie z tasiemcem? Jakie ryzyko wiąże się z przyjęciem pasożyta?

Tasiemiec jest to robak, pasożyt który wykorzystuję swojego żywiciela, zabiera cenne wartości odżywcze z pożywienia i może całkowicie zrujnować organizm, dlaczego więc tak dużo osób korzysta z tej nietypowej metody na odchudzanie? Czy jest ona bezpieczna i  czy pozbędziemy się pasożyta po pozbyciu się nadmiarów kilogramów?

Tasiemiec w odchudzaniu?

 

Tasiemce są pasożytniczymi, podzielonymi na segmenty robakami przypominającymi wstążki, które pobierają składniki odżywcze z układu trawiennego gospodarza. Mogą zainfekować wiele różnych żywicieli, w tym ludzi, ryby, psy, krowy, świnie i owce. Tasiemce u ludzi są zwykle nabywane przez jedzenie surowego lub niedogotowanego mięsa z zakażonych zwierząt, chociaż ludzie mogą również zarażać się, zanieczyszczoną wodą lub jedzeniem przygotowanym  i zanieczyszczonym przez zarażone osoby. Raz uzyskany pasożyt przywiązuje się do ściany jelita gospodarza i wchłania składniki odżywcze.

Jakie ryzyko wiąże się z infekcją tasiemcem?

Wiele osób zakażonych tasiemcami nie ma żadnych objawów, podczas gdy inni mogą doświadczać:

  • bóli brzucha,
  • nudności,
  • wzdęć,
  • biegunki,
  • utraty apetytu,
  • utraty masy ciała,
  • niedoborów witamin,
  • niedożywienia

Zdarza się również, iż tasiemiec może powodować niedrożność jelit, który w nagłych przypadkach wymaga operacji. W sytuacji zakażenia tasiemcem wieprzowym, może dojść do choroby zwanej wągrzycą,  może ona powodować powstawanie torbieli w organizmie, które potrafią rozprzestrzeniać się do mózgu, co prowadzi do bólów głowy, drgawek.

 

Jak działa tasiemiec?

Zarażenie się tasiemcem poprzez przyjęcie zainfekowanych tabletek, wiąże się z wprowadzeniem do organizmu obcego pasożyta który naszym kosztem się rozwija, oznacza to że jedzenie które spożywasz podzielone jest pomiędzy twoim ciałem, a tasiemcem. Należy również wspomnieć, że tasiemiec nie jest posłuszny to znaczy, że nie pozostanie tylko w jelitach bo ty tego chcesz ale również poprzez układ krwionośny może przenieść się nawet na mózg co może być tragiczne w skutkach

 

Czy pozbędziemy się pasożyta po przyjęciu go do swojego organizmu?

Po określonym czasie, gdy już osiągniemy wymarzoną wagę, należy pozbyć się tasiemca,  sprzedawcy zapewniają, że za pomocą tabletek można go łatwo i szybko uśmiercić, a następnie wydalić w drodze naturalnej z organizmu, ale czy jest tak prosto i kolorowo? Otóż nie, dlatego że pasożyt się rozwija i rzuca się na różne organy, siedliskiem pasożytów staję się więc cały organizm który przez ten okres jest po prostu wyniszczony, leczenie więc zależy od rodzaju zakażenia, rodzaju tasiemca i komplikacji związanej z jego rozwojem.

W przypadku rozwinięcia się tasiemca tylko w jelitach przyjmuję się tabletki przepisane przez lekarza, jednak w przypadku  zakażeniu tasiemcem poza jelitami, może być potrzebne chirurgiczne usunięcie pasożyta (cyst), może być również wskazane leczenie wodogłowia (w przypadku obrzęku mózgu), bądź przyjmowanie leków przeciwpadaczkowych w przypadku gdy infekcja powoduje napady.

 

robakPodsumowanie:

Zdesperowane panie próbujące za wszelką cenę schudnąć, wyszukują co raz to bardziej nietypowych sposobów na osiągnięcie wymarzonej sylwetki. Przez nasz portal przewinęła się już cała masa metod na odchudzanie, ale ta jest chyba najbardziej niebezpieczna. Wprowadzenie do swojego organizmu celowo robaków jest porównywalne do celowego zarażenie się  ciężką chorobą, całkowicie odradzamy pójście tą drogą… Jeśli więc sądzisz, że przyjmiesz sobie tasiemca i po miesiącu się go pozbędziesz wraz z kilogramami, łatwo szybko i skutecznie, jesteś w błędzie, same pozbywanie się tasiemców jest bardzo nieprzyjemne, wiąże się z dużym bólem i ogromnymi potencjalnymi problemami.

 

 

 

1 Comments

  1. Ciężko uwierzyć że ktoś świadomie może przyjąć tasiemca, dobrze że piszecie o ryzyku, może ktoś się opamięta 🙂

Skomentuj