Wyszczuplające pasy, czy zbudujesz dzięki nim płaski brzuch?

Wyszczuplające pasy dzielą się na kilka grup i w dzisiejszych czasach są bardzo popularne mowa tutaj o pasach wibrujących czy warto je stosować? I czy dzięki nim uzyskamy płaski brzuch?

                                                                      

                                                                       Na czym to polega?

Pas wibrujący to urządzenie, które zakłada się wokół brzucha pod ubraniem, jego zadaniem jest wywołanie wibracji za pomocą małego przyrządu który się w nim znajduję. Wibracje mają stymulować skurcze mięśni brzucha, które bez wysiłku fizycznego mają wzbudzać ich rozwój i spalać tkankę tłuszczową na brzuchu. Zgodnie z reklamami wystarczy tylko 30 minut dziennie korzystać z takiego pasa by uzyskać idealną, umięśnioną sylwetkę.

 

Jak to się ma do rzeczywistości?

By zrozumieć czy pasy działają tak rewelacyjnie jak zarzekają się sprzedawcy należy porównać je do najlepszego sposobu na uzyskanie smukłej, atrakcyjnej sylwetki czyli intensywnego treningu.
Gdy trenujemy na siłowni mięśnie brzucha, podczas wykonywanych ćwiczeń, czujemy mocne pieczenie, ból związany jest z pracą jaką ten mięsień wykonuje, wtedy właśnie spalamy kalorie (potrzebujemy energii), a co za tym idzie pozbywamy się tłuszczu i poprawiamy ogólną estetykę sylwetki, ponadto gdy mięśnie brzucha się regenerują stają się mocniejsze i lepiej widoczne.

Gdy używamy pasa wibrującego, nie czujemy nic podobnego, związane jest to z siłą działania takiego urządzenia która jest po prostu bardzo bardzo słaba, stymulacja takiego pasa, nie sprawia że mięśnie spalają kalorię nie wywołuję to też efektu ich wzmocnienia.  Mimo wszystko producenci twierdzą, że uzyskamy atletyczną sylwetkę dzięki pasom wibrującym.
Jednak badania kliniczne nie pozostawiają złudzeń, pasy wibrujące nie mają pozytywnego wpływu na redukcję wagi.

 

Wibracyjny pasek

 

Jak to przecież reklamy mówią inaczej!?

Powstało już wiele wynalazków fitness które próbowało rozwiązać problem zbędnych kilogramów bez treningów i diety, niestety pas wibrujący nie jest skuteczny i nie może ich zastąpić. Jeśli jednak ktoś nadal upiera się, że jest inaczej i dzięki pasowi uzyska płaski, umięśniony brzuch, wyjaśniamy.
Tłuszcz tracimy, gdy mamy ujemny bilans energetyczny, co oznacza że zużywamy więcej energii niż konsumujemy. Podczas wibracji nasze mięśnie nie pracują i nie wymagają praktycznie w ogóle dodatkowej mocy, dlatego efekty są znikome.

 

Trzeba też zdać sobie sprawę, że nie da się zrzucić tłuszczu tylko z określonej partii ciała, by mięśnie brzucha były widoczne trzeba mieć ogólnie niski poziom tłuszczu  w innym przypadku czy mięśnie brzucha będą duże czy nie i tak nie będą widoczne. Treningi brzucha mogą zwiększyć mięsień i pomóc w wydatkowaniu większej ilości energii, ale nie sprawią, że stracisz tłuszcz z brzucha (bo tracisz tłuszcz z całego ciała nie tylko z brzucha).

płaski brzuch

 

Podsumowanie:

Liczne reklamy zachwalają bardzo mocno pasy wibrujące, widzimy na nich umięśnionych Panów, i młode, smukłe atrakcyjne kobiety które ponoć dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskały tak fantastyczną sylwetkę, jeśli jednak rzeczywiście tak by było, siłownie świeciły by pustkami, zaś po ulicach widywalibyśmy idealnie zbudowane Panie i Panów.

Skomentuj